پیام خود را بنویسید
دوره 17، شماره 11 - ( بهمن 1393 )                   جلد 17 شماره 11 صفحات 9-16 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Bahroodi M, Irajian G, Fizabadi M M, Behrouz B, Bahroudi S, Mahdavi M. Increasing of Methicillin-Resistant Staphylococcus Aureus Vaccine Potency, Using a Mixture of Alum-Naloxone: Augmentation of Humoral Immune Responses. J Arak Uni Med Sci. 2015; 17 (11) :9-16
URL: http://jams.arakmu.ac.ir/article-1-3194-fa.html
بحرودی محبوبه، ایراجیان غلامرضا، فیض آبادی محمد مهدی، بهروز بهادر، بحرودی سعید، مهدوی مهدی. افزایش کارائی واکسن کشته شده استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی‌سیلین با به کارگیری مخلوط آلوم-نالوکسان به عنوان ادجوانت: تقویت پاسخ‌های ایمنی همورال. مجله دانشگاه علوم پزشكي اراك. 1393; 17 (11) :9-16

URL: http://jams.arakmu.ac.ir/article-1-3194-fa.html


1- گروه میکروب شناسی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، تهران، ایران
2- گروه میکروب شناسی، دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران، ایران ، dr.irajian@gmail.com
3- گروه شیلات، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، تهران، ایران
4- گروه ویروس شناسی، انستیتو پاستور ایران، تهران، ایران
چکیده:   (5324 مشاهده)

زمینه و هدف: پیدایش مقاومت‌های آنتی‌بیوتیکی به ویژه مقاومت به متی‌سیلین در استافیلوکوکوس اورئوس، پروسه درمان را با مشکل مواجه ساخته است. در این مطالعه، اثر مخلوط نالوکسان و آلوم به عنوان یک ادجوانت بر کارائی واکسن استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی‌سیلین کشته شده بررسی گردید.

مواد و روش‌ها: سویه 834 استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی‌سیلین در محیط TSB کشت داده شد و به وسیله سونیکاسیون کشته شده و به عنوان یک مدل واکسن مورد استفاده قرار گرفت. موش‌های بالب سی به هفت گروه تقسیم شدند و واکسن مورد نظر در ترکیب با ادجوانت نالوکسان، آلوم، مخلوطی از نالوکسان و آلوم و یا به تنهایی مورد تزریق قرار گرفتند. سطح آنتی‌بادی توتال IgG و هم‌چنین ایزوتیپ های IgG1 , IgG2a به روش الیزا اندازه‌گیری شد و در نهایت آزمون چالش با باکتری مذکور انجام گرفت و موش‌ها به لحاظ میزان رشد باکتری در کلیه بررسی شدند.

یافته‌ها: سطح سرمی آنتی بادی IgG توتال در گروه مخلوط نالوکسان و آلوم با استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی‌سیلین به طور معنی‌داری افزایش پیدا کرده بود(05/0>p). به علاوه سطح پایین بار باکتری در این گروه مشاهد شد.

نتیجه‌گیری: به نظر می‌رسد تجویز مخلوط نالوکسان و آلوم به عنوان یک ادجوانت همراه با واکسن کشته شده استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی‌سیلین، با تقویت ایمنی همورال منجر به سطح بالایی از حفاظت در برابر عفونت استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی‌سیلین می‌گردد.

متن کامل [PDF 630 kb]   (1235 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي اصیل | موضوع مقاله: عفوني
دریافت: ۱۳۹۳/۷/۸ | پذیرش: ۱۳۹۳/۸/۲۰

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله دانشگاه علوم پزشکی اراک می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Journal of Arak University of Medical Sciences

Designed & Developed by : Yektaweb